Samsung Galaxy J3 (2017) 16GB Black
Refurbished product- 12-month warranty
- 30 days to return
- Delivery included
Selected colour:
- 12-month warranty
- 30 days to return
- Delivery included
Selected colour:
| Color | Black |
| Manufacturer | Samsung |
| Release year | 2017 |
| SIM | Dual-SIM |
| Battery capacity | 2400 mAh |
| Screen size | 5.0" |
| Screen type | Super AMOLED |
| Screen resolution | 1280 x 720 |
| Screen refresh rate | 60 Hz |
| Front camera resolution | 5.0 MP |
| Camera resolution - rear | 13.0 MP |
| Operating system | Android |
| Processor | Exynos 7570 |
| Built-in memory | 16 GB |
| RAM memory | 2 GB |
| Connector type | Micro-USB |
| Wireless charging | No |
| Bluetooth standard | 4.2 |
| Foldable | No |
| Connectivity | WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, NFC, LTE |
| Height | 143.2 |
| Width | 70.3 |
| Depth | 8.2 |
| Weight | 142 |
| Package contents | Charging cable |
| Manufacturer | Samsung |
| Registered name | Samsung Electronics Co., Ltd. |
| Addres | 129 Samsung-Ro Maetan-3dong Yeongtong-gu Suwon, South Korea |
| Contact: | https://www.samsung.com/pl/support/contact/ |
Processor: Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 Galaxy 64bit, 1 x 3.39 GHz Kryo Prime + 3 x 3.15 GHz Kryo Gold + 2 x 2.96 GHz Kryo Gold + 2 x 2.27 GHz Kryo Silver, Built-in memory: 256 GB, RAM memory: 12 GB, Battery capacity: 5000 mAh, Release year: 2024
Processor: Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 Galaxy 64bit, 1 x 3.39 GHz Kryo Prime + 3 x 3.15 GHz Kryo Gold + 2 x 2.96 GHz Kryo Gold + 2 x 2.27 GHz Kryo Silver, Built-in memory: 512 GB, RAM memory: 12 GB, Battery capacity: 5000 mAh, Release year: 2024
Processor: Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy 64bit, 1 x 3.36 GHz Kryo Prime + 4 x 2.80 GHz Kryo Gold + 3 x 2.00 GHz Kryo Silver, Built-in memory: 256 GB, RAM memory: 8 GB, Battery capacity: 5000 mAh, Release year: 2023
Processor: Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy 64bit, 1 x 3.36 GHz Kryo Prime + 4 x 2.80 GHz Kryo Gold + 3 x 2.00 GHz Kryo Silver, Built-in memory: 128 GB, RAM memory: 8 GB, Battery capacity: 3900 mAh, Release year: 2023
Processor: Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 Galaxy 64bit, 1 x 3.39 GHz Kryo Prime + 3 x 3.15 GHz Kryo Gold + 2 x 2.96 GHz Kryo Gold + 2 x 2.27 GHz Kryo Silver, Built-in memory: 512 GB, RAM memory: 12 GB, Battery capacity: 5000 mAh, Release year: 2024